Teva
Diclobene 140 mg, liečivá náplasť

Diclobene 140 mg, liečivá náplasť

Diclobene 140 mg, liečivá náplasť sa používa na krátkodobú liečbu bolesti pri akútnom presilení, vyvrtnutí alebo podliatinách končatín v dôsledku zranení, napr. pri športových úrazoch. Diclobene 140 mg, liečivá náplasť obsahuje liečivo diklofenak, ktorý pôsobí proti bolesti, tlmí zápal a má antireumatické účinky.

ikona video ikona video

Ako funguje

Účinná látka diklofenak preniká kožou a v podkoží vzniká jeho „depo“. Plynulým uvoľňovaním diklofenaku z tohto depa je zaručený dlhotrvajúci účinok Diclobene 140 mg, liečivej náplasti proti bolesti po dobu 12 hodín, čo umožňuje aplikáciu náplastí 2x denne.


Řez kůží

Komu, kam a ako aplikovať

  • Diclobene 140mg, liečivá náplasť je určená pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov.
  • Aplikuje sa 2x denne (ráno a večer) na kožu v oblasti postihnutého miesta. Náplasti sa nesmú deliť (strihať alebo trhať) a nemajú sa používať dlhšie ako po dobu 7 dní. Maximálna celková dávka sú dve liečivé náplasti, a to aj vtedy, ak treba liečiť viac ako jednu poranenú oblasť. Na jedenkrát liečte len jednu bolestivú oblasť.
Kam aplikovat

Jednoduché použitie

Použití

Praktické rady

  • Po odstránení náplasti je potrebné približne jeden deň chrániť liečenú oblasť pred priamym slnečným žiarením a účinkami solária.
  • Uchovávajte v pôvodnom obale, vrecko udržiavajte tesne uzatvorené na ochranu pred vysušením. Uchovávajte pri teplote do 25ºC. Použitie náplasti je možné do 4 mesiacov po prvom otvorení vrecka.
  • V prípade potreby sa môže liečivá náplasť udržať na mieste pomocou elastickej sieťovej bandáže.

Veľkosti balenia dostupné na trhu: 5ks, 10ks.